МОСТИСЬКИЙ ДЕКАНАТ Тишковичі - місце паломництва на Мостищині ... із Дитятком, що на грудях
зустрічає усі люди,
ще й усмішкою вітає,
за нас Бога все благає!
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ

Головна | Новини Деканальні Парафіяльні | Духовенство Духовенство деканату Священики Тишкович | Богослужіння | Храми

Список публікацій

До храму входимо завжди до початку богослуження, тихо і благоговійно, як до Божого дому. Краще прийти за 10-15 хв. до початку, тоді буде час поставити свічки, подати записки за здоров’я чи упокій наших близьких, помолитися перед іконами. Розмови, сміх, шум при вході та під час перебування у храмі зневажають святість Божого дому й не сумісні з християнським благочестям. Традиція приписує чоловікам входити до храму з непокритою головою, а жінкам голову покривати. В наших часах жінки і поза храмом ходять з непокритим головами, тому тепер складно вимагати беззаперечного виконання біблійного припису, який вимагає, щоб жінки у храмі перебували з покритими головами. Такий припис насамперед треба сприймати як вимогу щодо скромного й благочестивого зовнішнього вигляду на спільній молитві. Недоречно перед дверима храму одягати на голову хустину, якщо інший одяг далеко не відповідає святости місця, у якому людина має намір перебувати.  


Детальніше »»»
Дата: 25.02.2013 20:39 219

Знаменитий серед древніх еллінів мудрець Анахарсіс говорив, що виноградна лоза приносить три грона: перше гроно услаждєния, друге упоенія, а третє печалі. Філософ це тлумачив так: помірне споживання вина служить людині в задоволення і для здоров'я, тому що і спрагу гамує, і інфекцію в шлунку знищує, і серце веселить; надмір вина породжує сварки, розпалює гнів, зчиняє бійки і потурає всякому насильству, спричиняє чимало скорбот. А ми, якщо захочемо старанно проаналізувати в чому сила п'янства і назвемо п'янство виноградною лозою, то знайдемо на ній не три грона, що морально руйнують людину і приносять їй печаль, а набагато більше - саме десять.


Детальніше »»»
Дата: 12.02.2013 23:00 264

Глава Східної Церкви і Західної залишили місце іншим – вияв чого: слабкості чи мужності?

Дивне співпадіння. Кілька років тому Патріарх слов’янського Сходу блаженніший Любомир відійшов від свого патріаршого уряду, даючи місце і можливості для молодого Глави Церкви, а тепер патріарх Заходу показав смиренність.
Прості жести із складними обговореннями довкола.  Чому, для чого і що буде?
Ми, християни, віруючі люди, дивлячись у телевізор і слухаючи світських людей, не можемо дати заглушити себе їхніми висновками, що і намагаються зараз зробити.
 


Детальніше »»»
Дата: 12.02.2013 22:38 210
Якось п'ятеро братів почули про дивне місце, де забуваються всі прикрощі та турботи, зціляються всі недуги та рани і людина знаходить жаданий спокій. Вирішили вони знайти ту місцину. Дорога їхня пролягала через густі джунглі. Тому вирішили вони винайняти провідника. Йшли вони за тим провідником кілька днів - і от перед ними постало роздоріжжя. Далі вело дві дороги. Одна широка, протоптана, зручна. Інша – вузька та поросла терням. Провідник вказав саме на ту, вузьку стежину. Четверо з братів почали нарікати – "Що ж ти за провідник, що хочеш нас вести такою незручною стежкою, за що ми тобі гроші платимо?" - і пішли вони широкою дорогою.

Детальніше »»»
Дата: 06.02.2013 21:11 208

Апостольський лист Святішого Отця Венедикта XVI «Двері віри» (Porta Fidei)

«Двері віри» (Ді. 14, 27), які ведуть нас до сопричастя з Богом та дозволяють ввійти до Його Церкви, є завжди для нас відчиненими. Цей поріг можна переступити, коли проголошується Боже Слово, а серце відкрите до благодаті, котра перемінює. Увійти в ці двері − означає вирушити в подорож, яка триває все життя. Вона розпочинається Хрещенням (пор. Рим. 6, 4), завдяки якому ми можемо називати Бога Отцем, і закінчується переходом через смерть до вічного життя – плоду воскресіння Ісуса Христа, котрий даром Святого Духа захотів ввести у свою Славу тих, хто вірує в Нього (пор. Ів. 17, 22). Сповідувати віру в Пресвяту Трійцю – Отця, Сина і Святого Духа – означає вірити в єдиного Бога, який є Любов'ю (пор. 1 Ів. 4, 8): Отця, який, коли сповнилася повнота часів, послав задля нашого спасіння свого Сина; Ісуса Христа, який через таїну своєї смерті та воскресіння відкупив світ; Святого Духа, який провадить Церкву через віки в очікуванні повернення Господа у славі.

 

Детальніше »»»
Дата: 25.01.2013 15:40 186

Людина перестала не лише ставити питання про сенс, а навіть уже про нього забула і цього не усвідомлює. І треба їй про нього нагадати. Людина частково стала проблемою для самої себе (німецький філософ Мартин Гайдегер).

Неусвідомлення свого найпершого покликання одного дня перетворюється на складний процес становлення невідомої самому собі особи.

Що то за першочергове покликання? Без сумніву, що більшість з нас відповість, що це гідність людини. І не помилиться…


Детальніше »»»
Дата: 20.01.2013 19:00 225

Те, що Президент підписав зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», змушує Глав Церков говорити про кризу в державно-церковних стосунках. Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю газеті «День».

«Розмова є, а діалогу немає. Процеси відбуваються незалежно від того, яку позицію висвітлює Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) і які обіцянки дає Президент», – Глава Церкви.

+ Додано відео!


Детальніше »»»
Дата: 18.01.2013 00:28 202

10 листопада 2012 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбувся всеукраїнський рівень інтелектуальної християнської гри брейн-ринг на тему Святих Таїнств. Участь у грі, яка відбулася у двох вікових категоріях - 10-13 років та 14-17 років, взяли дитячі команди із 11 структур УГКЦ: Київської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільсько-Зборівської архиєпархій, Луцького та Донецько-Харківського екзархатів, Самбірсько-Дрогобицької, Бучацької, Стрийської, Сокальсько-Жовківської, Коломийсько-Чернівецької єпархій УГКЦ. Самбірсько-Дрогобицьку єпархію представляли дві команди з м. Самбора. Команда "Дерево життя" з парафії Покрова Прествятої Богородиці (катехит Вікторія Марко) зайняла 2-ге місце у віковій категорії 10-13 років, поступившись у фіналі команді з Сокальсько-Жовківської єпархії. 1-ше місце у категорії 14-17 років здобула команда "Телескоп Бога" з храму св. Андрія Первозванного (катехит Марія Витівська), перемігши у фіналі з рахунком 5:1 команду Бучацької єпархії.

 


Детальніше »»»
Дата: 13.11.2012 16:31 228
ЛЮБОМИР ГУЗАР. Програма "Час інтерв'ю"

Дата: 11.09.2012 15:20 25

Оновлення душі. Духовне слово ієромонаха Григорія Планчака ігумена монастиря св. Теодора Студита с. Колодіївки Тернопільської області.


Детальніше »»»
Дата: 11.09.2012 15:11 567
Сторінок: 3 1 2 3 Всього публікацій: 30 Показувати на сторінці

2022
27 листопада (неділя)
Розпорядок Богослужінь:

10.00 - Свята Літургія. Читання оздоровчих молитов для прочан. 

Поділитися з друзями

Календар

«     Жовтень 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Цікаві інтернет ресурси