МОСТИСЬКИЙ ДЕКАНАТ Тишковичі - місце паломництва на Мостищині ... із Дитятком, що на грудях
зустрічає усі люди,
ще й усмішкою вітає,
за нас Бога все благає!
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ

Головна | Новини Деканальні Парафіяльні | Духовенство Духовенство деканату Священики Тишкович | Богослужіння | Храми

19.07.2012 00:31
З'їзд християнської молоді з нагоди відпусту 2012 у Тишковичах

З'їзд християнської молоді у Тишковичах 
з нагоди прощі у свято Положення чесної ризи Богородиці у Влахерні

13-15 липня, цьогоріч з нагоди прощі до Тишкович, знаменує особливе тридневне вшанування Пресвятої Богородиці, прославленої в іконі на чудотворному місці об'явлення над цілющим джерелом у лісі. В рамках організації святкування Року Святих Таїнств 2012 на Мостищині, у Тишковичах було проведено з'їзд християнської молоді, що прибула сюди з Самбора, Стрия та прикордонних сіл Мостищини з метою відновити місцеву глибоку традицію відпустового місця Пречистої Діви Марії. Ось так відбувались молодіжні заходи: 
     І. 13 липня, п'ятниця запам'яталась для тишківчан та мешканців навколишніх сіл тим, що вперше за роки пострадянського періоду, саме цього року була зорганізована хресна дорога від храму до цілющого джерела. В очоленні трьох священиків - о. Тараса Рисея, о. Ігоря Бориса та місцевого настоятеля о. Володимира Пащака розпочалась молодіжна хресна дорога, де чисельна молодь і старші на своїх плечах несли великий дубовий хрест, що  пригадав усім про той тягар людських гріхів, які прийняв на себе Ісус Христос, ідучи на Голготу.  На вершині тишковицької гори неподалік лісу і джерела було встановлено і освячено символічний голготський хрест, який нагадує стацію смерті Ісуса на хресті. Так урочисто закладено перший хрест для подальшого облаштування хресної дороги відповідними стаціями.

    ІІ. 14 липня - субота відкрила для молоді нову сумнозвісну сторінку з історії місцевого краю - відвідини поповицьких оборонних австрійських споруд (фортів), де загинуло чимало наших українців у підземельних мурах, переховуючись у першій світовій війні від ворога, адже багато тих жеж тишківчан були гнаними у концтабори Гмінту через  форти у Поповичах. Тут молодь могла поставити до Богородиці на різну тематику наболілі питання із свого життя, на які радо семінаристи і священики відповідали. Після обіду святкування продовжилось у центрі села Тишкович, де було освячено фігурку Пречмстої Діви Марії. Участь взали дві громади села, представництво місцевої та районної влади. Молебен до Богородиці служили пять священиків трьох конфесій: три греко-католики, один православний та один римо-католик. Після освячення фігурки Матері Божої діти, що приступили до першої сповіді продекламували поезію Л. Шквірко про чудотворне місце в Тишковичах, а молодь "Ноїв ковчег" та УМХ м. Самбора запрезентувала театральну сценку та концерт. Тоді по зачитанні подячних грамот та многаліття жертводавцям, усі прочани разом із мешканцями села рушили до лісу на молитву освячення води цілющого джерела. Там і розпочалась Велика вечірня, відтак під спів литійних стихир молодь із запаленими свічками повернулись в село, вклавши лампади у підніжжя фігіри Божої Матері. Вечірня і нічні чування продовжились в храмі.

     ІІІ. 15 липня - неділя зібрала велелюдно прочан біля святого джерела, де священики звершували чин соборування хворих, які торкались ікони, зачерпаючи святої води з криниці. Урочисту Божественну Літургію очолив почесний гість відпусту Протосинкел Самбірсько-Дрогобицької єпархії всесвітліший протоієрей Григорій Комар, який у проповіді доносив до сердець прочан усю важливість християнської участі у прославі Богородиці, Яка приводить нас до Євхаристійного Ісуса. Співлужили разом із ним священики місцевого деканату. Після Літургії відбудось освячення накупольного хреста для парафіяльного храму.

     Усі три дні святкувань відображали живу участь вірних Церкви у Святих Таїнствах втаємничення, служіння та зцілення. Жити святим життям - це втаємничуватись смерть і воскресіння Христа, служити в любові Богові та ближньому, поручати власні немочі і хвороби в Божі руки й на Божу волю.

 
Поділитися з друзями

Календар

«     Березень 2023     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Цікаві інтернет ресурси