МОСТИСЬКИЙ ДЕКАНАТ Тишковичі - місце паломництва на Мостищині ... із Дитятком, що на грудях
зустрічає усі люди,
ще й усмішкою вітає,
за нас Бога все благає!
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ

Головна | Новини Деканальні Парафіяльні | Духовенство Духовенство деканату Священики Тишкович | Богослужіння | Храми

23.03.2013 12:10
Таїнство Покаяння у питаннях і відповідях


1. Чим є Таїнство Покаяння?

Таїнство Покаяння є великим виявом Божої любові й милосердя до кожного з нас – грішних. Бо саме у ньому відбувається примирення людини, що впала у гріх із своїм батьком, небесним Отцем.

2. Чому дане Таїнство є виявом Божої любові і милосердя?

Найперше тому, що Бог завжди чекає на кожного грішника і в незалежності від того, що той вчинив і в який би тяжкий гріх не впав, завжди готовий простити йому, якщо він щиро кається за свої гріхи і прагне змінити власне життя. Бог є подібним до милосердного і люблячого батька із притчі про блудного сина, який постійно чекає на кожного з нас, натомість, ми приходимо до нього лише тоді, коли уже не маємо в кого просити допомоги, іншими словами в останню чергу, а мало б бути навпаки. Бо хто може подбати за дитину краще ніж люблячий батько.

3. Хто може уділяти Таїнство Покаяння?

Владу уділяти Таїнство Покаяння і відпускати гріхи отримали Апостоли від Ісуса Христа після його воскресіння. Коли Христос воскрес і прийшов до своїх учнів Він дихнувши на них сказав їм наступне: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються» (Йо, 20, 22-23). Таким чином Апостоли отримали владу уділяти Таїнство Покаяння, а від них цю владу отримали єпископи, які її передали і передають священикам, своїм співпрацівникам. Отож, з усього вище сказаного, можна наглядно побачити і зрозуміти, хто ж може сповідати і звідки у нього ця влада.

4. Чи існують якісь умови для того, щоби гідно приступити до Таїнства Покаяння?

Так вино існують. Молитовник «Прийдіте, поклонімся» (с. 128) наводить п’ять умов, необхідних для того, щоб сповідь була доброю: 1) іспит совісті; 2) скруха
за гріхи; 3) постанова поправитися; 4) визнання гріхів у Сповіді; 5) виконання покути (епітимії), яку визначив сповідник.

5. З яких гріхів треба сповідатися?

Треба сповідатися з усіх невисповіданих іще гріхів, про які людина згадає після ретельного іспиту совісті. Завжди спершу необхідно сповідатися із тяжких гріхів, а відтак з усіх інших. Дуже важливим є те, щоби каяник постарався пригадати в іспиті сумління скільки разів вчинив той чи інший тяжкий гріх і сказав про це священикові у таїнсті Поякання. Це необхідно для того, щоби душпастир зміг дати добрий духовний лік, що буде корисним для каяника.

6. Коли вірні зобов’язані сповідатися з тяжких гріхів?

Церковні заповіді нам говорять про те, що кожний вірний, який досяг віку розсудливості, має обов’язок сповідатися з учинених тяжких гріхів принаймні раз на рік. У всякому разі, він мусить висповідатися з них перед тим, як причащатися.

7. Чому легкі гріхи теж можуть бути предметом Таїнства Покаяння?

Церква наполегливо радить сповідатися також і з легких гріхів, хоч це й не є конче необхідне. Така сповідь допоможе правильно виплекати (виховати) добру совість, що допоможе нам краще боротися з нашими лихими схильностями, щоб ми могли оздоровитися Христовою силою і зростати у духовному житті.

8. Коли Сповідь не є важною?

Сповідь не є важною тоді коли особа прийшовши до сповіді чи то зі страху перед священиком чи із власної сором’язливості пригадала собі гріх, але не сказала про нього душ пастиреві, а просто приховала. Коли особа після такої «сповіді» приступає до причастя вона чинить ще більший гріх, святотатства-зневага святих Таїнств. Вихід із цього лише один, необхідно якомога швидше приступити до таїнства сповіді і сказати про це священикові. 
Поділитися з друзями

Календар

«     Червень 2023     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Цікаві інтернет ресурси