МОСТИСЬКИЙ ДЕКАНАТ Тишковичі - місце паломництва на Мостищині ... із Дитятком, що на грудях
зустрічає усі люди,
ще й усмішкою вітає,
за нас Бога все благає!
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ

Головна | Новини Деканальні Парафіяльні | Духовенство Духовенство деканату Священики Тишкович | Богослужіння | Храми

20.01.2013 19:00
Сенс життя полягає у розумінні Бога та себе

Людина перестала не лише ставити питання про сенс, а навіть уже про нього забула і цього не усвідомлює. І треба їй про нього нагадати. Людина частково стала проблемою для самої себе (німецький філософ Мартин Гайдегер).

Неусвідомлення свого найпершого покликання одного дня перетворюється на складний процес становлення невідомої самому собі особи.

Що то за першочергове покликання? Без сумніву, що більшість з нас відповість, що це гідність людини. І не помилиться…

Усвідомлення сенсу життя – усвідомлення гідності людини, її повноти до останку, сповна. Коли прагнеш поволі привносити щось незрозуміле для інших, але таке властиве і миле тобі.

Те, що нам потрібно насправді, закладено у нас ще з моменту нашого зачаття, - глибоке жадання Бога. Це власне те прагнення, яке означає «сенс життя». Сенс – шукати себе і водночас пізнавати Бога. Зрештою, людина стає тоді кращою, привабливішою… Бо це не лише щонедільна участь у Святій Літургії – цим не обмежується пізнання Бога, хоча для когось це стане першим поштовхом. У такому пізнанні важливо і молитовна практика, практика добрих справ через милостиню, співчуття і розраду. Це є справжнім пізнанням Бога і пошуком сенсу життя! Іншими словами – шукати себе для інших!

Життя має сенс тоді, коли ти маєш кому послужити. Бо як це важливо жити для когось і йому співчувати і підбадьорювати! Як це важливо ділитись своєю духовністю! І зрештою, як важливо це все приймати!

Певно, що це також має свій сенс. І тоді людина не створює собі зайвих проблем, не перетворюється на ярмо для себе самої. Вона просто живе для себе і для оточуючих, і цим розуміє сенс життя!

Неможливо будувати плани за власними вподобаннями і шукати сенсу, ганяючись за велінням пристрастей і чужого світогляду. І сенсом це не назвеш, і себе не пізнаєш. Допоки не наважишся зустрітись бодай поглядом із Богом – не спізнаєш істини життя, бо саме в духовному вимірі засновується і сенс, і покликання, і подальша вихована самореалізація.

І як би банально це не звучало, але дійсно, духовний вимір формує особистість людини і її гідність. Розуміючи, що все в цьому житті винагороджується за старанності, що в цьому житті все має своє розрішення – реально опанувати кращу частину себе.

І старатись отримати відповідь на всі питання, все на світі зрозуміти – ще не є тим сенсом, коли ти не розумієш простого і основного, бо, бачте, так багато про це говориться. Та тому і говориться, бо ми не хочемо провести паралелі між двома сторонами життя – матеріальністю і духовністю. Де тут гідність, коли явно бере страх відмовитись від надмірних бажань отримати багато?

Важко сказати, що людина розуміє сенс свого життя, коли вона не намагається зрозуміти Бога…

ДивенСвіт
2022
27 листопада (неділя)
Розпорядок Богослужінь:

10.00 - Свята Літургія. Читання оздоровчих молитов для прочан. 

Поділитися з друзями

Календар

«     Листопад 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Цікаві інтернет ресурси