МОСТИСЬКИЙ ДЕКАНАТ Тишковичі - місце паломництва на Мостищині ... із Дитятком, що на грудях
зустрічає усі люди,
ще й усмішкою вітає,
за нас Бога все благає!
Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ

Головна | Новини Деканальні Парафіяльні | Духовенство Духовенство деканату Священики Тишкович | Богослужіння | Храми

18.01.2013 00:28
Глава УГКЦ: «Сьогодні в державно-церковних відносинах – криза»

Те, що Президент підписав зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації», змушує Глав Церков говорити про кризу в державно-церковних стосунках. Про це сказав Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) в інтерв’ю газеті «День».

«Розмова є, а діалогу немає. Процеси відбуваються незалежно від того, яку позицію висвітлює Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) і які обіцянки дає Президент», – Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів передісторію підписання цих змін, оскільки вона випливає з парадигми спілкування між Президентом та ВРЦіРО, а також з парадигми будування державно-церковних відносин за останні 15 років, відколи існує ВРЦіРО.

Він наголошує, що ВРЦіРО намагається вибудовувати державно-церковні відносини на паритетній основі. «Тобто ми себе вбачаємо партнерами з владними структурами, але аж ніяк не підлеглими», –каже Предстоятель УГКЦ.

«Незважаючи на наше спілкування і співпрацю, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила закон "Про свободу совісті", ігноруючи позиції Церков. Наступного дня відбулася зустріч з Президентом, на якій Віктор Федорович погодився ветувати його, вислухавши наші аргументи. Однак цього не зробив. Ця подія змусила Глав Церков говорити про кризу в державно-церковних стосунках, – розповів Предстоятель Церкви. – Тепер, схоже на те, парадигма в церковно-державних відносинах зруйнована».

«Ми не є партнерами. Ми не розуміємо свого місця і яку роль повинна відігравати Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій. Потім було сказано, що необхідно в терміновому порядку опрацювати наступний законодавчий акт, який узгоджувався б з позиціями Церков... Та сама тактика, як з мовним законом, – пригадує Глава Церкви. – Поспіхом ухвалили закон про мови, після чого Віктор Федорович вимагає іншого закону, який би десь врівноважував те, що було зроблено. До речі, хоч уже півроку минуло, а проекту закону, про який тоді говорив Президент, так і нема…».

Водночас Глава і Отець УГКЦ переконує, що для Церкви дуже важливі відносини з державою. Адже розвиток церковно-державних відносин необхідний для розвитку українського суспільства і побудови демократичної держави як такої. Усі Церкви, зокрема християнські, бачать себе активними членами громадянського суспільства.

«Ми присутні в соціальному житті (працюємо з малозабезпеченими, людьми з фізичними і психічними вадами, сиротами, дітьми вулиці тощо). І тут повинні співпрацювати з владою. Наприклад, в одному з проектів УГКЦ йдеться про порятунок українського села. Але Церква не може всього зробити, тому потребуємо цивілізованих державно-церковних відносин… Однак будемо й далі генерувати різні ідеї і пропозиції для того, щоб цей діалог все ж таки міг бути конструктивним і плідним, бо, я думаю, що він всім нам потрібен», – наголосив Глава УГКЦ.


Департамент інформації УГКЦ

Медіаресурс УГКЦ
2022
27 листопада (неділя)
Розпорядок Богослужінь:

10.00 - Свята Літургія. Читання оздоровчих молитов для прочан. 

Поділитися з друзями

Календар

«     Листопад 2022     »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Цікаві інтернет ресурси